Fra venstre: Ole André Storsnes, Emil Husfloen, Eva Holmseth, Hege Bergersen og Dan Wiggo Bovolden.
Mathea Sætre Skavern, Trysil kommune
Ved Mjølsjøen fikk styret en orientering om prosjektet for fjerning av flytetorv. Prosjektet er fortsatt i startfasen, og selve gjennomføringen er planlagt etter isgang våren 2027. Her møtte styret også en representant fra Trysil Fellesforening, som deltok resten av dagen og orienterte om både prosjektet ved Mjølsjøen og tiltaket ved Søndre Grønsjøen.
Ved Søndre Grønsjøen fikk styret se den nye, flotte gapahuken som er etablert med støtte fra fondet. Gapahuken legger godt til rette for bruk av området og gode naturopplevelser for både fastboende og besøkende.
Befaringen ble gjennomført i strålende vær og ga styret en god anledning til å se nærmere på både planlagte og gjennomførte tiltak, og hvordan midler fra fiskefondet bidrar til fiske, friluftsliv og tilrettelegging langs Femund-/Trysilvassdraget.
Har du et prosjekt?
Fiskefondet oppfordrer lag, foreninger og andre aktører, som for eksempel jakt- og fiskeforeninger, til å søke om støtte til gode tiltak i Femund-/Trysilvassdraget.
Tilskuddsandelen kan variere, men normalt kan inntil 50 % av totalkostnaden dekkes. Unntaksvis kan tilskuddsandelen settes høyere. Neste søknadsfrist er 1. november og søknadsskjemaet er åpent: Skjema - Femund-/Trysilvassdraget fiskefond - søknad om tilskudd
Les mer om søknadsmulighetene på kommunenes nettsider: Femund-/Trysilvassdraget fiskefond - Engerdal kommune