Etablering av regionale kulturnettverk

Trøndelag Kulturvernnettverk kommer til Røros for å ha et møte med representanter for frivillige lag og foreninger, med interesse innenfor kulturvernet.

Noe av bakgrunnen for etablering av regionale kulturvernnettverk – og dette møtet – er behovet for bedre samarbeid og dialog mellom frivillig virksomhet og det offentlige, så som statlige og fylkeskommunale etater som arbeider med kulturvern, tilskuddsgivere og institusjonsmuseer. Kulturvernnettverket skal bli landsomfattende, så derfor inviterer vi også til møtet på Røros på tvers av fylkesgrensa.

Møtetid og sted:  Rørosmuseet, Malmplassen, mandag 2. mars kl. 18.

Foreløpig program:

18:00 - Velkommen og kort om Trøndelag Kulturvernnettverk, vi forteller om arkivprosjekt + Kulturverndagene 2026.

18:20 - Pressemuseet Fjeld-Ljoms venner v/Jan Erik Øvergård forteller om deres internasjonale samarbeid med museer i utlandet + om jubileet

18:40 - Samarbeid i og med frivilligheten (vi tar med oss erfaringene fra tidligere regionmøter denne måneden)

19:20 - Fylkeskommunene forteller om regional plan for Røros

19:40 (evt)  - ønsker å invitere Mist / Verdensarvkoordinator til å fortelle om hvordan de samarbeider med frivillige (ikke avklart) 

 Påmelding skjer til: trondelag@kulturvern.no    

 Har dere spørsmål, ta gjerne kontakt med Jan Erik Øvergård, Pressemuseet Fjeld-Ljoms Venner, Jan.Erik@pressit.no, eller Tonje Kvam, Koordinator i Trøndelag Kulturvernnettverk, som nås via ovenstående e-post.

Du kan også lese mer om regionale kulturnettverk på Trøndelag Kulturnettverk sin hjemmeside