Elever fra EBUS deltar i Norsk Skolemesterskap i bridge

I helga spilles Norsk Skolemesterskap i bridge, og EBUS er representert med 6 elever. Mesterskapet finner sted på Voss, og her vil vår skole møte opp mot 30 lag fra et 20-talls andre skoler fra hele Norge. Fire spillere vil utgjøre et rent Engerdalslag, mens to spillere vil være en del av et delt lag med en skole fra Voss.

EBUS

 Det skal spilles 10 kamper over tre dager. Ambisjonene er å ha det gøy, treffe ungdom fra andre kanter av landet og å få en fin opplevelse. 

I tillegg til bridge blir det smalahove til middag og en tur i vindtunnel! 

Deltakelsen er støttet gjennom Skolebridge-prosjektet til Norges Bridgeforbund, BufDir og DNB-stiftelsen. Prosjektet har til formål å tilby en fritidsaktivitet til barn i 5.-7. klasse som ikke skal koste penger, og som derfor er sosialt utjevnende. Engerdal kommune støttet også dette gjennom tilskudd for arbeid med barn og ungdom i 2025. 

Bridge er spennende, morsomt, sosialt og utviklende, og på EBUS brukes dette aktivt i undervisninga på flere trinn. 

EBUS er en skikkelig bridge-skole!